Wypoczynek w Kambodży planowałam bardzo długo. W końcu, gdy moje marzenie mogło się ziścić, otworzyłam przewodnik, a tam na pierwszym miejscu kompleks świątynny Angor Wat i Phnom Penh – dowód reżimu Czerwonych Khmerów. No dobrze, ale mapa wskazuje, że powinny być też plaże. Zatem otwartym pytaniem było, czy w Kambodży mogę poleniuchować na plaży?

Plaże w Kambodży

Na miejscu odkryłam, że jak plażowanie to tylko tam! Kambodża plaże to spektakularne zakątki z widokami rodem z pocztówek bądź folderów biur podróży. Osobiście najpiękniejsze plaże w Kambodży uważam za cud natury cieszący oczy i pozwalający na całkowity relaks i wypoczynek w oderwaniu od miejskiego zgiełku.

Pocztówka

Dlaczego plaże w Kambodży to widok rodem z pocztówki? Przez błękitne niebo, turkusową wodę, palmy i biały, delikatny piasek. Dodatkowo stosunkowo mała liczba osób powoduje, że na kambodżańskich plażach można cieszyć się czystą naturą. Osobiście w pamięci utkwiło mi kilka miejsc, które uważam za prawdziwy raj na ziemi.

Koh Rong Samolem

Plaża położona na wschodzie niewielkiej wyspy Zatoki Tajlandzkiej. Urzekła mnie białym, miękkim piaskiem i krystalicznie czystą wodą kontrastującą z górami i dżunglą porośniętą soczystą zielenią. Do tego w linii plaży znajduje się kilka drewnianych, kolorowych domków na palach, co dodatkowo uatrakcyjnia widok. Jest to idealne miejsce do relaksu i odcięcia się od cywilizacji, bowiem poza urokami natury i kilkoma restauracyjkami w pierwszej linii morza, nie ma żadnych innych atrakcji. Prąd płynie z generatorów, a stosunkowo niewielka liczba ludzi sprzyja całkowitemu odpoczynkowi.

Koh Rong

Jest to większa siostra Koh Rong Samolem. Różni się od poprzedniczki bogatym życiem nocnym i obecnością sporej ilości restauracji i klubów. Jednakże, co urzeka w tym miejscu, jest koncentracja najpiękniejszych okazów fauny i flory morskiej, co dla fanów nurkowania jest nie lada gratką.

Long Beach

Wyspiarskie miejsce urzekające soczystą zielenią, białym, rozgrzanym piaskiem i turkusem wody do którego można dotrzeć taksówką wodą. Tutaj można spokojnie nurkować podziwiając piękno przyrody morskiej, wędkować lub zwyczajnie wypoczywać w cieniu palmy. Dodatkową atrakcją jest to, że w pobliżu umożliwiającym swobodne i bezpieczne pływanie, w nocy można podziwiać świecący plankton. Niesamowite doznania!

Otres Beach

Kompleks dwóch plaż położonych na południowym wybrzeżu Kambodży. Jedna z plaż jest typowo turystyczna, z restauracjami, klubami i stosunkowo bogatym życiem nocnym. Druga plaża jest dużo bardziej dziewicza, a do jej zalet należy możliwość wynajęcia domku tuż na plaży, co pozwala na kąpiel w krystalicznie czystej wodzie już po przebudzeniu.

Saracen Bay Beach

Na liście urzekających miejsc nie może zabraknąć Saracen Bay Beach. Miejsce rodem z katalogu biura podróży. Krystaliczna woda, doskonała widoczność dna, biały piasek, a to wszystko w zatoce otoczonej przez wzgórza porośnięte bujną roślinnością. Na horyzoncie cumują drewniane łódki należące do tubylców. Gdzieniegdzie rozciągają się siatki służące do suszenia jadalnych wodorostów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here