Strona główna Tajlandia

Tajlandia

Azja to kraj kontrastów. To zdanie pojawia się na ustach każdego, który wrócił z podróży po tym najbardziej egzotycznym zakątku świata. Z jednej strony zachwyt i bogactwo, z drugiej – litość i bieda. I ta niezrozumiała dla...
Tajlandia to w ostatnich latach bardzo chętnie odwiedzany przez turystów kraj. Tanie bilety lotnicze do Azji pomagają w podjęciu decyzji o podróży. Wiele azjatyckich krajów kryje rozmaite tajemnice i atrakcje warte odwiedzenia. Tajlandia jest państwem, do którego po prostu trzeba pojechać i na własnej skórze przekonać się o jego wspaniałości i potędze.
Tajlandia – rajskie plaże, wspaniałe rozrywki, z jednej strony tradycja, z drugiej – nowoczesność. Egzotyka, cudowne zabytki, wizja niezapomnianej przygody. Teraz, dzięki niskim cenom biletów lotniczych do Azji, podróż do Tajlandii staje się realna dla wielu osób, które do tej pory nie wyjeżdżały poza Europę.
Buddyzm należy do największych religii świata, zaraz za Chrześcijaństwem, Islamem i Hinduizmem. Buddyzm często jest definiowany nie jako religia, ale bardziej jako system filozoficzny. Jednak sam Budda, jako twórca założeń systemu, jest postacią niezwykle ważną i czczoną w miejscach, gdzie Buddyzm dominuje. Stąd też wiele pomników z jego podobizną znajduje się w Azji.

O czym pamiętać wybierając się na wakacje?

O czym należy pamiętać przed wycieczką? Niezależnie od celu naszej podróży, przed wylotem, musimy uporać się jeszcze z paroma rzeczami, mogącymi spędzać...