Bujna przyroda, rozłożyste plaże, delikatny biały piasek i krystalicznie czysta woda… Tajlandia zaskakuje swoją różnorodnością. Rozświetlone neonami miasta, uliczny zgiełk, nocne targi a obok tego ustronne i ciche świątynie, odurzające zielenią parki i… rajskie wyspy. Nic dziwnego, że Tajlandię nazywa się „krainą uśmiechu” – wszystko w niej zachwyca i po prostu nie można nie uśmiechnąć się na myśl o wakacjach w tym najbardziej egzotycznym zakątku świata.

Phuket – perła południa Tajlandii

Tych, których znużyła już miejska dżungla syjamskich metropolii, kalejdoskop smaków, kolorów i zapachów, urzeknie spokój przepięknych wysp Zatoki Tajlandziej. Ale którą wybrać? Koh Samed z górzystym krajobrazem czy dziką jeszcze i mało znaną Koh Phayam? A może… a może morze i plaża na Koh Phuket?

W przeźroczystej i szmaragdowoniebieskiej lagunie wyspy można poczuć się jak w basenie. W stan relaksu wprawia orzeźwiająca morska bryza i szum palmowych liści. Phuket to największa tajlandzka wyspa otoczona wodami Morza Andamańskiego. Pośród innych wysp wyróżnia ją górzysty, pokryty lasami krajobraz, przechodzący stopniowo w łagodne niziny i rozległe plaże. Wapienne klify i kamienne cyple to zachęta do podejmowania licznych wycieczek, obiecujących niezapomniane widoki i wspomnienia. Na Phuket swoje miejsce znajdą wszyscy – rodziny z dziećmi, zakochani, paczki przyjaciół i samotni wędrowcy. Infrastruktura wyspy oferuje wiele możliwości wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Żeby znaleźć coś dla siebie wystarczy tylko… poznać polecane przez nas największe atrakcje wyspy. 

Zaczynamy! 

5 najlepszych atrakcji na Phuket

Numer 1 – Kurort Kata Beach 

Idealne miejsce na odprężenie i naładowanie słonecznych baterii. Plaże kurortu otaczają wapienne klify i wzgórza, z wytyczonymi szlakami turystycznymi. Miękki, złocisty piasek aż prosi o zdjęcie sandałów i spacer brzegiem morza. Stojące w marinie łodzie czekają na ochotników, by zabrać ich w spokojny rejs po turkusowej tafli wody. Kata Beach to raj dla miłośników sportów wodnych – pływanie na desce, nurkowanie wśród raf koralowych czy żeglowanie to frajda dla dużych i małych. A wszystko to pod okiem trenerów i opiekunów, którzy dbają o bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Największą atrakcję kurortu są dwa przepiękne wodospady: Ton Sai i Bang Be.

Numer 2  – Park Narodowy Khao Phra Taeo

Ostatni zachowany na wyspie las monsunowy, w którym na turystów czeka zachwycający wodospad Tonsai. Wytyczone szlaki prowadzą w głąb dżungli ukazując piękno dzikiej przyrody i dziewiczego lasu. Rezerwat jest miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków i domem m.in. dla czarnych wiewiórek, dzikich świń i tropikalnych kotowatych. Przy odrobinie szczęścia podczas wędrówki można zobaczyć  nawet gibona. Park Narodowy położony jest niedaleko kurortu Kata Beach.

Khao Phra Thaeo Wildlife Sanctuary

Numer 3 – Miasto Phuket

Stolica wyspy założona w I wieku p.n.e. przyciągające swoją postkolonialną architekturą. Amatorów zwiedzania zachwycą przepiękne, kolorowe budynki w stylu portugalskim. Najważniejszym miejscem w mieście jest świątynia Wat Khao Rang, którą koniecznie trzeba zobaczyć, by choć trochę poczuć i zrozumieć kulturę i religijność Tajlandii. Pagody nie sposób nie zauważyć  – po pierwsze dlatego, że znajduje się na wzgórzu, a po drugie – w jej kompleksie stoi dziewięciometrowy  pomnik siedzącego Buddy. Warto również wybrać się pod miasto, do Monkey Hill, rezerwatu małp, Muzeum Muszli Morskich oraz Ogrodu Motyli.

The City Center Of Phuket Town, The Day Market On The Island.. Stock Photo,  Picture And Royalty Free Image. Image 26798258.

Numer 4 – Elephant Jungle Sanctuary

Sanktuarium dla słoni. Miejsce, gdzie wypoczywają leciwe słonie po wielu latach pracy z ludźmiRazem z wolontariuszami pracującymi w parku można wyprowadzić słonia na spacer, nakarmić go i umyć. Bliskość tych majestatycznych zwierząt uosabia egzotyczność tajskiej kultury, a malownicze okoliczności przyrody zachęcają do eksplorowania rezerwatu aż do zachodu słońca.

Elephant Jungle Sanctuary Phuket Experience

Numer 5 – dolina rzeki Sok River

Spływ kajakowy rzeką wijącą się przez Rezerwat Khao Sok.  Organizowana przez lokalnych przewodników impreza cieszy się ogromną popularnością wśród gości na wyspie. Podczas wycieczki wzdłuż rzeki podziwiać można bujną, tropikalną przyrodę i wapienne skały. Dolina rzeki jest ostoją rzadkich gatunków ptaków: rolerów indyjskich, orientalnych srok i pliszek azjatyckich. W programie spływu przewidziane jest zwiedzanie Małpiej Świątyni ukrytej w głębi jaskini.

Khao Sok National Park Full-Day Tour in Phuket - Trazy, Your Travel Shop  for Asia

Być w Tajlandii i nie zwiedzić Phuket, to jak być we Włoszech i nie posmakować lokalnego wina. Wycieczkę warto zaplanować tak, by choć jeden dzień spędzić na wyspie. A czas nie zdoła zatrzeć wspomnienia gorącego piasku, raf koralowych  i kąpieli w krystalicznie czystej wodzie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here