Tajlandia – rajskie plaże, wspaniałe rozrywki, z jednej strony tradycja, z drugiej – nowoczesność. Egzotyka, cudowne zabytki, wizja niezapomnianej przygody. Teraz, dzięki niskim cenom biletów lotniczych do Azji, podróż do Tajlandii staje się realna dla wielu osób, które do tej pory nie wyjeżdżały poza Europę. Co trzeba koniecznie wiedzieć przed wyjazdem? Na jakie kwestie związane z bezpieczeństwem zwrócić uwagę? Jakie atrakcje trzeba zobaczyć?

Wiele atrakcji czyli nastawienie na zwiedzanie

Tajlandia jest krajem, który kryje w sobie mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc. Nie sposób zwiedzić wszystkie interesujące punkty na mapie podczas tygodniowego wyjazdu. Tajlandia, jak wiele innych azjatyckich krajów, to miejsca, do których turyści bardzo chętnie wracają, ponieważ chce się więcej i więcej, ciągle czuje się niedosyt. Spośród najpopularniejszych i najbardziej wartych zobaczenia atrakcji można wymienić na pewno Świątynię Szmaragdowego Buddy, która znajduje się w Bangkoku, stolicy kraju. W tym samym mieście, lecz w innej dzielnicy, znajduje się Świątynia Złotego Buddy. Zwiedzanie miejsc związanych z buddyzmem, tak obcym kulturowo dla mieszkańców Europy, jest niesamowitą okazją do bliższego zapoznania się z inną, niezwykle fascynującą kulturą.

A poza Bangkokiem…

Tropikalna roślinność, odwiedzenie miejsca, gdzie mnisi opiekują się tygrysami, park narodowy, wodospad, pływanie na bambusowych tratwach, wioska słoni, „pływający targ”, Pałac Królewski – to tylko niektóre miejsca warte odwiedzenia. Bogactwo różnorodnych atrakcji, przeznaczonych zarówno dla miłośników architektury, fauny i flory, a także azjatyckiej kultury i sztuki, sprawia, że w Tajlandii każdy będzie czuł się dobrze i chłonął całym sobą to co widzi i czego doświadcza. Dobrze, aby turysta miał otwarte oczy, uszy, umysł i serce, by móc w pełni poczuć, jak wspaniała jest Tajlandia i jak wiele można z tej kultury zaczerpnąć, aby później z tego bogactwa korzystać, już po powrocie do domu. 

W praktyce – pieniądze i szczepienia

Osoby, które często podróżują do Tajlandii, mogą udzielić wielu cennych, praktycznych rad. Jeśli chodzi o pieniądze, najlepiej część pieniędzy zabrać ze sobą w dolarach amerykańskich, a część w walucie lokalnej, jaką jest bat tajski (THB). Zabierając pieniądze w lokalnej walucie, nie trzeba później martwić się niekorzystnym kursem wymiany czy innymi kosztami. Szczepienia nie są wymagane. Nie trzeba udowodnić posiadania żadnych szczepień, aby przekroczyć granicę. Oczywiście, wielu ekspertów zaleca szczepienia na przykład przeciwko WZW typu B, wściekliźnie czy tężcowi, ale ostateczna decyzja należy do turysty.

Co robić, a czego nie robić, czyli ku przestrodze

Warto wiedzieć, że mieszkańcy Tajlandii dużym szacunkiem darzą pieniądze, a konkretnie podobiznę króla na banknotach. Dlatego z pieniędzmi należy obchodzić się delikatnie i ostrożnie i nie dopuszczać do ich zniszczenia – uszkodzenia mechanicznego albo podeptania. W Tajlandii warto zachować szczególną ostrożność, zarówno jeśli chodzi o kradzieże, jak i o narkotyki. Zawsze warto pilnować swojego bagażu. Pod żadnym pozorem nie wolno przyjmować od obcych ludzi czegoś na przechowanie. Taki błąd może zakończyć się wieloletnim pobytem w więzieniu.

Tanie loty do stolicy Tajlandii znajdziecie na
https://travelz.pl/tanie-loty-do-bangkok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here